Kohtumine Contraga

Homse emakeelepäeva eel külastas Nissi kooli tuntud kirjanik Contra ehk Margus Konnula. Luuletaja rääkis oma elust ja mõtetest, luges ette oma loomingut ning vastas laste küsimustele. Contra sõnul pakub kirjutamine talle suurt naudingut: “Kui leian mõne hea riimi või tabava võrdluse, on see sama suur rõõm nagu jalgpallurile värava löömine.”

Võrumaalt Urvastest pärit Contra on andnud välja enam kui 20 raamatut ning pälvinud poolehoidu igas vanuses lugejate hulgas.

« 1 kohta 2 »

Palju õnne, Eesti!

Nissi Põhikool tähistas täna Eesti 100. sünnipäeva. Hommikul kogunesime kooli ette ning laulsime ühiselt laulu “Eesti lipp”. Kooli staažikaim õpetaja Liivi Tammemäe ja kooli õpilasesinduse esimees Ott Ajaots heiskasid riigilipu. Pidulikul aktusel said sõna kooli direktor, kooli hoolekogu ning tänane külaline ja aasta kodanik 2017 Rasmus Rask. Videotervituse saatis Saue vallavanem Andres Laisk.

« 1 kohta 6 »


Pesakastid lindudele

Eesti Erametsaliit koos oma liikmete ja partneritega viib EV100 raames läbi projekti „Eesti 100×100 pesakasti erametsa“. Kooliõpilased üle Eesti valmistavad tööõpetuse tundides lindudele pesakaste ning 2018. aasta kevadel toimuvatel metsapäevadel panevad need ise metsa üles. Metsaühistud aitavad leida pesakastide ülespanemiseks sobilikud kohad ning võimalusel korraldavad metsapäevad oma piirkonnas. Tehnoloogiaõpetaja Veikko Halliku juhendamisel andsid ka Nissi kooli lapsed sellesse ettevõtmisesse oma panuse.


Sõbrapäeva kohvikutenädal


Kohtumine kirjanik Marko Kalduri ja Valge Tähekiirega

8. veebruaril toimus Riisipere raamatukogus kohtumine kirjanik Marko Kalduriga. Lapsed said tuttavaks ka Valge Tähekiirega. See vahva lumivalge samojeedi koer on peategelaseks Marko Kalduri lasteraamatus “Valge Tähekiire seiklused”.

  


Saviringi toimetamised


Vastlatrall Talvepäeval

Sel aastal on vastlapäev 13. veebruaril. Nissi koolis tähistasime saabuvat rahvakalendripäeva Talvepäevaga, mida korraldas kooli hoolekogu koos Kaitseliidu Harju maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde liikmete ning nende rühmajuhtide Piret ja Mauno Reinmanniga. Talvepäev algas kogunemisega koolimaja juures. Ühiselt matkati Alemale, kus ootasid ees vahvad mängud, toekas vastlasupp ning maitsvad kuklid.

« 1 kohta 3 »

Turvalise interneti nädal Nissi koolis

Väga paljudes riikides üle kogu maailma tähistatakse veebruari teisel teisipäeval turvalise interneti päeva. Meie kool tähistas seda päeva juba kolmandat korda. Kogu nädala vältel olid kooli seintel üleval internetiturvalisusest kõnelevad materjalid ja mängisime turvalise interneti teemalist QR-koodi mängu. 7. veebruaril külastas kooli koolitaja ning Pere24 asutaja ja projektijuht Diana Poudel, kes rääkis veebiturvalisuse teemadel kõikide klasside õpilastega. Dianal on kokku pandud praktiline käsiraamat lapsevanematele ja õpetajatele “Turvaline internet”, kes soovib saab ettevõtmist Hooandja keskkonnas toetada.

 


 Avatud tundide nädal

15.-19. jaanuaril oli Nissi koolis taaskord avatud tundide nädal, kus tunde andmas käisid erinevad külalisõpetajad. Algklassidele andsid tunde mitmed lapsevanemad, korraldati maastikumänge ja vesteldi nii põneval teemal nagu kannibalism. Anni Kendra juhendamisel toimusid 2.-4. klassil pärlitöötoad ning 4. ja 7.-9. klass tutvusid foto ja filminduse algtõdedega. 8. klassile käis suhtluskultuurist ja etiketist rääkimas Siim Raie. Toomas Jürgenstein vestles III kooliastme õpilastega teemal noored, kool ja poliitika. Riisipere kultuurimajas käisid külas Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased. Nissi koolilapsed joonistasid koos üliõpilastega linde ja loomi teemal “Müütiliste loomade anatoomia”. Mannekeenideks olid päris linnud ja loomad: tulid, küülik ja lammas.

« 1 kohta 4 »

E-külalistunnid

Vahel on tore, kui tundi annab oma õpetaja asemel keegi teine. Olgu selleks siis mõni teadlane, leiutaja või lausa vabariigi peaminister. Kaasaegse tehnoloogia abil võib koolitundi andma tulla ükskõik kes ükskõik millisest maailmanurgast. Interaktiivne koolitund võib samal ajal toimuda igas koolis ja klassis üle Eesti. Just sellistest e-külalistundidest saavadki koolid kodanikualgatus “Tagasi kooli” eestvedamisel osa võtta. E-külalistundide projekt toetab Eesti e-riigi arengut ja kuvandit ning samuti õpilaste ja õpetajate IT-oskuste arengut, mõtestab Eestist uudsel viisil ning püüab kaasata võimalikult suurt osa õpilastest ja õpetajatest.

Jaanuaris toimusid e-külalistunnid ka Nissi Põhikoolis. Selle kuu teemaks olid tulevikutehnoloogiad ning külalisõpetajad jõudsid koolitundi Youtube’i otseülekandena. Põnevaid tunde jagus nii väiksematele kui suurematele õpilastele. E-tundides arutleti näiteks kuidas tehnoloogia maailma muudab ning kuidas leiutada uusi masinaid, milliseks võib areneda nutitelefon ning kuidas töötab marsimaja. Fotodel kuulab meie kooli 4. klass peaminister Jüri Ratase e-tundi teemal “Digitulevik Eestis ja Euroopas” ning teadlase Alvo Aabloo e-tundi teemal “Kuidas töötab marsimaja”.

E-külalistunde saab järelevaadata Tagasi kooli kodulehelt.


Jõulupidu


Playbox 2017 – Rokipidu

Nooremas vanuserühmas krooniti võitjaks 3. klass ja Lordi lugu Hard Rock Hallelujah. Vanemate hulgas oli žürii arvates parim 5. klass, kelle ettaste koosnes kolmest loost: AC/DC “TNT”, Green Day “American Idiot” ning Lenna “Saatus naerdes homse loob”. Publiku lemmiku tiitli pälvis 7. ja 8. klass ühiselt esitatud All Starsi hitiga “Smash Mouse”.

« 1 kohta 10 »

Rokipeo videod Youtube’is:


Kodutütred ja noorkotkad

Novembri viimasel pühapäeval andsid Nissi kooli saalis oma vande meie piirkonna kodutütred ja noorkotkad. Ühtlasi pälviti Eesti kõige suurema rühma tiitel.

« 1 kohta 4 »

Robotex 2017

Novembri lõpus toimunud Euroopa suurimal robootikasündmusel Robotex osales sel aastal 3700 võistlejat ja 1500 robotit. Nende hulgas ka meie kooli 22 last ja 8 robotit.

Võistlusel Makeblock MakeX Challenge oli ülesandeks läbida aja peale võistlusrada, milles tuli joont jälgida, sõita ümber takistuse, ületada katkendjoon ja ristmik ning tulla toime liikuva takistusega.

Insplay Roboliiga oli haridusrobotitele mõeldud üritus, kus igal võistkonnal tuli mõelda välja lugu teemal “EV200” ning panna oma Edisoni robot isevalmistatud võistlusmatil tegutsema. Võistlusele registreerus 132 võistkonda, meie kooli esindas viis võistkonda. Eritunnustuse pälvis 9 kooli, nende hulgas kuulutati eripreemia vääriliseks ka Nissi Põhikool.

Pikema kokkuvõtte Robotexist leiab kooli IT-blogi artiklist “Maailm, mida pole veel leituatud”.

« 1 kohta 5 »

Nissi kool 100 ja Nissi paikkonna haridus 330

Fotomeenutused jäädvustas Anu-Mai Kaljumäe. Lendude pilte saab tellida SIIT.

Ettevalmistused

« 1 kohta 3 »

Direktori vastuvõtt

« 1 kohta 5 »

Aktus

« 1 kohta 9 »

Mälestuskivi avamine

Vilistlaste pidu Riisipere kultuurimajas

« 1 kohta 3 »

3. novembril sai Nissi Põhikooli uus maja 11. aastaseks

Koolimaja sai igalt klassilt ja koolitöötajatelt kingituseks raamatu. Ühiselt käidi kultuurimajas kuulamas klaverikontserti ning maiustati sünnipäevatordiga.


 4. klass õppekäigus Tallinna Botaanikaaias


6. klass õppekäigul Matsalus


Õpetajatepäev

« 1 kohta 9 »

Spordipäev

« 1 kohta 2 »

 

‘Külalisõpetaja Filipiinidelt

18. septembril käis meie kooli 8. ja 9. klassil inglise keele tunni raames külas filipiinlanna Jaclyn Tammemäe, kes tutvustas oma riiki, keelt ja kultuuri.

Esitlus “The Philipines” (PDF)

7 facts about Philipines (Youtube)

2017 Philippine Board of Tourism Teaser Video (YouTube)

 

 

 

 


1. september

« 1 kohta 3 »