Lugemissoovitus lapsevanematele

Hiljuti toimunud lastevanemate koolitusel “Õpilase vaimne tervis” oli juttu väärt raamatutest. Nagu lubatud, edastame lektori lugemissoovitused.

1. Daniel J. Siegel ja Tina Payne Bryson “Lapse ajukeskne kasvatus“. Kirjastus Tänapäev, 2016. 12 murrangulist strateegiat, kuidas aidata lapse mõistusel areneda. NB! Sellel kevadel ilmub kirjastus Helioselt Daniel Siegeli väga hea raamat teismelistest pealkirjaga “Ajutorm”.
  2. Michael Ende “Momo” (kummaline lugu ajavarastest ja lapsest, kes inimestele varastatud aja tagasi tõi). Sealt pärineb ka üks ilus mõte: “Süda on selleks, et aega tunnetada. Ja kogu aeg, mida südamega ei tunnetata, on samavõrd olematu nagu vikerkaare värvid pimedale või linnulaul kurdile”.
  3. Hea ja kasulik kodulehekülg abiks noortele ja vanematele Peaasi.ee.
  4. Kuulamiseks Sir Ken Robinsoni inspireeriv ja humoorikas ettekanne: How schools kill creativity?. Ettekandele saab panna  eestikeelsed subtiitrid.