Traditsioonid

Nissi Põhikool tähistab õppeaasta jooksul erinevaid teema- ja tähtpäevi:

1. september – esimene koolipäev
Pidulikul aktusel võetakse kooliperre vastu esimese klassi õpilased. Pidulikul aktusel esinevad õpilased ning kooliõuel kasvatab “kommipuu” kasvatab igale esimese klassi õik esimese klassi õpilased leiavad “kommipuu” okstelt magusa üllatuse.

Sügise sünnipäev
23. septembril tähistavad algklassid sügise sünnipäeva: toimub  üritus, kus joonistatakse, nuputatakse, näideldakse ja lauldakse ning tantsitakse.

OKTOOBER

Õpetajate päev
5. oktoobril tähistatakse õpetajate päeva. Päeva juhib ja korraldab  9. klass.

Kooli sünnipäev
3. novembril tähistatakse Nissi kooli sünnipäeva.

Kadripäev/Mardipäev
Teemapäev algklassidele

Isadepäev
Kooli on oodatud isad ja vanaisad.

Playbox
Ise tehtud, hästi tehtud. Ansamblite ja lauljate imiteerimiskonkkurss on igati tunnustatud üritus.

DETSEMBER

Jõulud
Jõulude ootamise aeg on parem, kui jõulud ise – toimuvad erinevad jõuluüritused.

VEEBRUAR

Tartu Rahulepingu aastapäev
Sõbrapäev
Vabariigi aastapäeva aktus

MÄRTS

Vastlapäev
Emakeelepäev
Moeshow

APRILL

Jüriöö jooks
Jooks toimub Nissi alevikus, kus teatepulk antakse käest kätte viiel korral. Alati on ka õpetajad oma võistkonnaga üritusest osa võtnud.

MAI

Emadepäev
Perepäev
Parimaks kingituseks lapsele on see, kui tema vanemad leiavad aega temaga koos midagi ette võtta. Kevadeti maikuus toimub ülekooliline perepäev tugevdamaks kooli ja kodu vahelisi sidemeid.

Viimane koolikell
Peale viimast koolikella algab 9. klassil ettevalmistus eksamiteks

Tasa heliseb koolikell
tasa hüvasti jätab ta meid.
On kõla nii vaikne, pidulik, ülev,
mis aegade kestel jääb saatma teid.