Eesti 100×100 pesakasti erametsa

Eesti Erametsaliidu projektis „Eesti 100×100 pesakasti erametsa“ löövad kaasa kümned Eesti koolid. Oma panuse EV100 raames väljakuulutatud ettevõtmise õnnestumisse andsid ka Nissi Põhikooli õpilased, kes valmistasid kokku 50 pesakasti.

Enamus puidust pesakaste valmisid tehnoloogiaõpetaja Veikko Halliku juhendamisel tööõpetuse tundides. Neile lisaks meisterdati käsitöö ja kodunduse õpetaja Kaie Ehrpaisi juhendamisel taaskasutatud materjalidest 5 uut ja moekat linnukodu.  Valminud pesakaste hindas žürii. 28. märtsi kogunemisel andis Taavi Ehrpais Vardi Erametsaseltsist ülevaate valminud töödest ning selgitas, milline peab üks korralik pesakast välja nägema. Seejärel tunnustati tublimaid meisterdajaid. Parima pesakasti valmistas 9. klassi õpilane Märt Maasikas, tunnustuse osaliseks said lisaks Kristjan Sassi, Sanna Elisabeth Armilda Ylönen ning Sten Kenneth Paal. Parima pesakasti autorit premeeriti Vardi Erametsaseltsi poolt nutitelefoni Samsung S7-ga.

6. aprillil sõitsid meisterdajad ühiselt metsa, et valminud pesakastid üles riputada. Metsas räägiti sellest, mida tuleb jälgida pesakastide ülespanekul, et puid ei vigastataks ja linnupesad teineteist ei segaks. Pärast pesakastide paigaldamist ootas kõiki soojendav lõke ja maitsev suupiste. Kanal2 ja TV3 olid tulnud sündmust jäädvustama ning intervjueerisid parima pesakasti valmistajat, Taavi Ehrpais’i ja direktor Annely Ajaotsa.

Foto: Tublimad pesakastimeistrid ja žürii (Nissi Põhikooli fotokogu)

Pildigalerii:

« kohta 4 »