Robotexi teenisid Nissi kooli lapsed Insplay Roboliigas eripreemia

sdr

Novembri lõpus toimunud Euroopa suurimal robootikasündmusel Robotex osales sel aastal 3700 võistlejat ja 1500 robotit. Nende hulgas ka meie kooli 22 last ja 8 robotit.

Võistlusel Makeblock MakeX Challenge oli ülesandeks läbida aja peale võistlusrada, milles tuli joont jälgida, sõita ümber takistuse, ületada katkendjoon ja ristmik ning tulla toime liikuva takistusega.

Insplay Roboliiga oli haridusrobotitele mõeldud üritus, kus igal võistkonnal tuli mõelda välja lugu teemal “EV200” ning panna oma Edisoni robot isevalmistatud võistlusmatil tegutsema. Võistlusele registreerus 132 võistkonda, meie kooli esindas viis võistkonda. Eritunnustuse pälvis 9 kooli, nende hulgas kuulutati eripreemia vääriliseks ka Nissi Põhikool.

Pikema kokkuvõtte Robotexist leiab kooli IT-blogi artiklist “Maailm, mida pole veel leituatud”.