Turvalise interneti nädal

turvalise-interneti-nadal-2017-veeb

Alates aastast 2004 tähistatakse veebruari teisel teisipäeval rahvusvahelist turvalise interneti päeva. Eesti osaleb turvalise interneti päevale pühendatud tegevustes juba 11.ndat korda.

Seetõttu kuulutame Nissi Põhikoolis 6.-10. veebruari turvalise interneti nädalaks, mille jooksul saavad oma teadmisi proovile panna nii õpilased, õpetajad kui lapsevanemad. Õpilastele ja õpetajatele toimub netiturvalisuse teemadel QR-koodi* mäng. QR-koodi peidetud küsimused on paigutatud üle terve koolimaja. Lapsevanemad saavad oma teadlikust veebiohutusest testida küsimustiku abil, mille lingi lisame nädala algusel kooli kodulehele.

Mängimiseks (õpilased):

• Tiri Play-poest või AppStore’ist oma nutitelefoni QR-koodi lugeja (kirjuta otsingusse QR-code reader)
  • Otsi koolimajast üles kõik küsimused
  • Märgi vastused vastuselehele (administraatori laual) ning postita vastavalt märgistatud kasti hiljemalt 9. veebruaril kl 10.00ks.

Mäng algab 6. veebruari hommikul ja tulemused tehakse teatavaks 9. veebruari kogunemisel. Tasub osa võtta, sest kõik tublid vastajad saavad ära märgitud ning parimate vastajate hulgast loositakse välja üks, kes saab auhinnaks kinopiletid kahele!

Mängimiseks (õpetajad):

• Otsi koolimajast üles kõik küsimused (need pisut erinevad õpilaste omadest)
  • Saada vastused head meilietiketti järgides aadressile haridustehnoloog@nissikool.ee hiljemalt 9. veebruaril kl 10.00ks.

Mäng algab 6. veebruari hommikul ja tulemused tehakse teatavaks 9. veebruari kogunemisel. Parimad osalejad saavad kindlasti au ja kiituse osaliseks!

Teadmisteproov (lapsevanemad):

• Külasta turvalise interneti nädalal kooli kodulehekülge www.nissikool.ee
  • Leia küsimustiku link ja täida ära
  • Tulemused avalikustame kooli kodulehel hiljemalt 10. veebruari hommikul

Veebiseminar kõigile huvilistele

• Teisipäeval, 7. veebruaril kell 15:00 – 16:30 toimub HITSA veebiseminar „Elu sotsiaalmeedias: kuidas jagada enda elu lähedaste privaatsust säilitades“. Seminari viib läbi Henry Jakobson, Isablogi „A mida Henry teeb?“ autor.
  • Osalema on oodatud nii lapsevanemad ja kui ka kõik teised huvilised. Veebiseminaril osalemiseks tuleb eelnevalt registreerida. Rohkem infot ja registreerimisvorm on kättesaadav SIIN.

Vestlusõhtu veebikostaabliga

• 16. veebruaril kl 18.15 on Nissi Põhikooli LASTEVANEMATE ÜLDKOOSOLEK, kus päevakorras on kooli hoolekogu liikme tagasikutsumine, hoolekogu liikmete arvu kinnitamine ja uue liikme valimine.
  • Pärast lühikest koosolekut jätkame kl 18.30 VESTLUSÕHTUga. Külla tuleb veebikonstaabel Maarja Punak, kes toob näiteid lastega juhtuvatest kübersüütegudest ning jagab soovitusi, mida lapsevanem saab teha nende ärahoidmiseks.
  • Oodatud on kõik huvilised!

QRCodeQR-kood ehk ruutkood (inglise keeles Quick Response Code) on Jaapanis loodud kodeeritud kahemõõtmeline maatrikskood, mis võimaldab skaneerida infot mobiiltelefoni, kus mobiilirakendus selle dekodeerib. Mobiilisisese fotoaparaadi asemel saab QR-koodi lugeda ka veebikaameraga.

Koodi kasutusvaldkond on väga lai. Näiteks kasutatakse seda Jaapanis tooteinfo edastamiseks toodete peal. QR-koodi abil saab lisada infot visiitkaardile, kodulehele, ajalehereklaamile, T-särgile jne. Eesti ajalehtedest kasutavad QR-koode näiteks Postimees ja Saarte Hääl. QR-koode tarvitab Vikipeedia artiklite edastamiseks kasutaja soovitud keeles QRpedia.

(Allikas: Vikipeedia)