Kuu: jaanuar 2018

Nissi kooli talvepäev

Juba teist aastat kutsub Nissi kool peresid lustima Talvepäevale. Seekord toimub talvepäev kooli hoolekogu eestvedamisel, kaasa teevad Kaitseliidu Harju maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde rühmajuhid Piret ja Mauno Reinmann.

Talvepäev toimub 10. veebruaril ning algab kogunemisega kl 11.30 Nissi kooli juures. Kell 12 alustatakse matka Alemaale, kus ees ootab lõunasöök, võimalus proovida õhupüssist laskmist ning matkamäng.

Tule kogu perega!

Avatud tundide nädal

15.-19. jaanuaril oli Nissi koolis taaskord avatud tundide nädal, kus tunde andmas käisid erinevad külalisõpetajad. Algklassidele andsid tunde mitmed lapsevanemad, korraldati maastikumänge ja vesteldi nii põneval teemal nagu kannibalism. Anni Kendra juhendamisel toimusid 2.-4. klassil pärlitöötoad ning 4. ja 7.-9. klass tutvusid foto ja filminduse algtõdedega. 8. klassile käis suhtluskultuurist ja etiketist rääkimas Siim Raie. Toomas Jürgenstein vestles III kooliastme õpilastega teemal noored, kool ja poliitika. Riisipere kultuurimajas käisid külas Eesti Kunstiakadeemia üliõpilased. Nissi koolilapsed joonistasid koos üliõpilastega linde ja loomi teemal “Müütiliste loomade anatoomia”. Mannekeenideks olid päris linnud ja loomad: tuvid, küülik ja lammas.

« 2 kohta 4 »

E-külalistunnid

Vahel on tore, kui tundi annab oma õpetaja asemel keegi teine. Olgu selleks siis mõni teadlane, leiutaja või lausa vabariigi peaminister. Kaasaegse tehnoloogia abil võib koolitundi andma tulla ükskõik kes ükskõik millisest maailmanurgast. Interaktiivne koolitund võib samal ajal toimuda igas koolis ja klassis üle Eesti. Just sellistest e-külalistundidest saavadki koolid kodanikualgatus “Tagasi kooli” eestvedamisel osa võtta. E-külalistundide projekt toetab Eesti e-riigi arengut ja kuvandit ning samuti õpilaste ja õpetajate IT-oskuste arengut, mõtestab Eestist uudsel viisil ning püüab kaasata võimalikult suurt osa õpilastest ja õpetajatest.

Jaanuaris toimusid e-külalistunnid ka Nissi Põhikoolis. Selle kuu teemaks olid tulevikutehnoloogiad ning külalisõpetajad jõudsid koolitundi Youtube’i otseülekandena. Põnevaid tunde jagus nii väiksematele kui suurematele õpilastele. E-tundides arutleti näiteks kuidas tehnoloogia maailma muudab ning kuidas leiutada uusi masinaid, milliseks võib areneda nutitelefon ning kuidas töötab marsimaja. Fotol kuulab 4. klass peaminister Jüri Ratase e-tundi teemal “Digitulevik Eestis ja Euroopas”.

E-külalistunde saab järelevaadata Tagasi kooli kodulehelt.