E-külalistunnid 2018

Vahel on tore, kui tundi annab oma õpetaja asemel keegi teine. Olgu selleks siis mõni teadlane, leiutaja või lausa vabariigi peaminister. Kaasaegse tehnoloogia abil võib koolitundi andma tulla ükskõik kes ükskõik millisest maailmanurgast. Interaktiivne koolitund võib samal ajal toimuda igas koolis ja klassis üle Eesti. Just sellistest e-külalistundidest saavadki koolid kodanikualgatus “Tagasi kooli” eestvedamisel osa võtta. E-külalistundide projekt toetab Eesti e-riigi arengut ja kuvandit ning samuti õpilaste ja õpetajate IT-oskuste arengut, mõtestab Eestist uudsel viisil ning püüab kaasata võimalikult suurt osa õpilastest ja õpetajatest.

Jaanuaris toimusid e-külalistunnid ka Nissi Põhikoolis. Selle kuu teemaks olid tulevikutehnoloogiad ning külalisõpetajad jõudsid koolitundi Youtube’i otseülekandena. Põnevaid tunde jagus nii väiksematele kui suurematele õpilastele. E-tundides arutleti näiteks kuidas tehnoloogia maailma muudab ning kuidas leiutada uusi masinaid, milliseks võib areneda nutitelefon ning kuidas töötab marsimaja. Fotodel kuulab meie kooli 4. klass peaminister Jüri Ratase e-tundi teemal “Digitulevik Eestis ja Euroopas” ning teadlase Alvo Aabloo e-tundi teemal “Kuidas töötab marsimaja”.

E-külalistunde saab järelevaadata Tagasi kooli kodulehelt.