Paröödia 2021

Loovushoovus tuleb taas! Piirangud on sundinud meid kahel korral Loovushoovuse korraldamisest loobuma. Sel aastal on aga teisiti. Oleme kohendanud sündmuse selliselt, et saame teha vajalikke kohendusi ja sündmuse igal juhul läbi viia.

Sündmuse toimub Nissi kooli õpilasesinduse eestvedamisel. Osalema on oodatud klasside esindused, huviringid, lapsevanemad, õpetajad jne. Kõik filmid talletatakse kooli pilveruumi ja on nähtavad ainult koolipere liikmetele.

• Teema: Paröödia
  • Vorm: lühifilmide festival
  • Toimumise kuupäev: 3. detsember 2021
  • Filmide esitamise kuupäev: 27. november kell 00.00.
  • Eesmärgid: õpilaste loovmõtlmise arendamine, meeskonnatöö arendamine, digi- ja meediapädevuse arendamine, lõiming erinevate õppeainetega.

Ülesanne

• Kõik osalejad valmistavad lühifilmi, mis koosneb kas ühest või mitmest lühisketšist.
  • Lühifilmi kogupikkus on maksimaalselt 3-5 minutit.
  • Filmile on lisatud tiitrid (intro ja outro) ehk pealkiri alguses ja tegijad lõpus.

Hindamiskategooriad

• Parim originaalstsenaarium
  • Parim meesnäitleja
  • Parim naisnäitleja
  • Parim lavastaja
  • Parim montaaž
  • Parim kostüüm
  • Parimad heliefektid
  • Aasta sketch 2021 (Kuldne Ämber)
  • Parim kõrvalosatäitja
  • Parimad kostüümid
  • Parim originaalmuusika
  • Erisketš 2021 (hoolekogu, lapsevanemad, noortekas jne)

Auhindade välja jagamine

Kui kehtivad piirangud lubavad toimub 3. detsembril kooli saalis pidulik auhinnagala, kus vaatame kõik koos sketše ning tunnustame tublimaid filmistaare auhindadega. Kui suurt üritust teha ei saa, saame vaadata sketše kas ainult koos kooliperega või väiksemates gruppides ning kasutada erinevaid veebivõimalusi.

Nippe ja soovitusi

• Hea tulemuse eelduseks on hea idee. Pea kaaslastega nõu ja mõelge, mis võiks olla filmi sisu.
  • Ladusa ülesehituse tagab läbimõeldud stsenaarium. Pange pead kokku ja mõelge läbi tegevuste järjekord, võttekoht ja rekvisiidid.
  • Kostüümide ja rekvisiitide osas pidage nõu vanematega.
  • Materjali säilitamiseks sobib hästi Nissi kooli OneDrive’i pilveruum.
  • Eritehnikat ei ole vaja, nutitelefonid on päris võimekad.
  • Tiitrid ei pea olema digitaalselt lisatud. Laske loovusel lennata ja kasutage muid vahendeid ning hoopis filmige tiitrid.
  • Ka monteerimisoskus pole hädavajalik. Pane filmimine vahepeal pausile ja jätka siis kui järgmine vajalik asi kaadris.
  • Erinevate äppide telefoni sikutamise asemel vaata, ehk on vajalikud asjad kaamera rakenduses olemas.
  • Film näeb välja professionaalsem, kui kasutad filmimisel erinevaid plaane (filmid lähemalt ja kaugemalt ja siis väga lähedalt, mitte alati samast kaugusest).
  • Kui soovid mõnd äppi proovida, siis soovitame androidile näiteks InShoti (link Play poodi, juhend), kui tahad ilma vesimärgita videot eksportida, siis tuleb reklaam ära vaadata.) või iPhonele iMovie’t (link AppSotre’i, juhend).