Executive Training Institute (ETI) Malta – Helis

Minu Malta, 11.06.-17.06.2017

Executive Training Institute (ETI) Malta
Paceville Avenue, St. Julians STJ3103, Malta

Et kõigest lähemalt rääkida, pean alustama algusest. Nimelt eelmise aasta augustikuu õpetajate ühisel koolituspäeval tutvustas meie kooli särasilmne ja tegus õpetaja Kaie Ehrpais võimalust ühiselt osaleda Erasmus+ projektis. Haarasime sellest mõttest kinni ning juba sügisel tegime esimesi samme projekti kirjutamiseks. Huvitatuid oli viis. Igaühel oma mõte, mis kokkulõimituna kujunes kooli ühiseks eesmärgiks. Kõige olulisemaks pidasime keeleoskuse tõstmist, kogemuste vahetamist ja suhtlemist teiste riikide õpetajatega. Elame ju muutuvas maailmas, kus ilma inglise keelt kõnelemata on pea võimatu hakkama saada. Seetõttu valisimegi just kõnekursused, kus saaksime arendada igakülgselt oma inglise keele rääkimise oskust. Meie rõõm oli suur, kui saime kinnituse, et kirjutatud projekt on vilja kandnud.

Mina olin esimene. Valitud sihtriigiks osutus Malta, kooliks Executive Training Institute ja kursuseks “Fluency and English Language Development for Teachers”. Selle koolitusprogrammi sisu lugedes sain aru, et see on just see, mida ma olen otsinud ja vajan. Läkski nii, et sel ajal kui teised veel koolis tööd tegid, lendasin mina sellele Hiiumaast väiksemale kivisele saarele Vahemeres, mis on ühtlasi Euroopa Liidu kõige väiksem liikmesriik nii pindalalt kui rahvaarvult. Samuti on Malta pealinn Valletta pindalalt Euroopa Liidu väikseim pealinn.

Kõik sujus, kohale jõudes ootas mind ees imetore pere ja suurepärane ilm. Esimesel päeval jalutasingi lihtsalt ringi ja tutvusin kohaliku eluga. Elasin rannikul, meri oli minu kodust kõigest mõnesaja meetri kaugusel, inimesed minu ümber olid alati lahked ja naeratavad. Tundsin end kui paradiisis!

Koolis käisin esmaspäevast reedeni. Täpsemalt saate minu valitud kooli kohta lugeda siit. Grupid olid paraja suurusega ja õpetajad pädevad. Minu esimeses keelegrupis oli 6 inimest ja teises 4. Õppijaid oli erinevatest riikidest ja elualadelt. Tundides pandi eelkõige rõhku omavahelise suhtlemisele ja selle arendamisele, grammatikale ja sõnavara täiendamisele. Igal hommikul läksin rõõmuga kooli, sest inimesed minu ümber olid positiivsed ning keeleoskus ja tahe rääkida suurenes iga päevaga. Lõunapausidel muljetasime oma kodumaast ja jagasime erinevaid mõtteid ja ideid. Õhtuti tegelesin aga koduste töödega. Grupikaaslastega vahetasime ka kontakte edaspidiseks suhtluseks, Soome õpetajaga olen siiani ühenduses. Osalesin ka kooli poolt korraldatud ekskursioonil Vallettasse.

Peale kooli veetsin palju aega oma hostfamily‘ga. Õhtusöögid koos nendega venisid pea paaritunnisteks ja juttu jätkus ka kauemaks. Tõeliselt meeldiv kogemus! Soovitan kõikidel valida peatumispaigaks just kohalik perekond, sest ainult nii oled pidevalt keelekeskkonnas, väljaspoolt oma mugavustsooni ning sul ei jäägi muud üle, kui suhelda, suhelda ja veelkord suhelda.

Leian, et minu nädal Maltal oli silmiavardav ja väga tegus. Õpitu paremaks kinnistamiseks oleks pikem aeg olnud tõenäoliselt tõhusam.

Minu suur tänu läheb Erasmus+ile, ETI Maltale, toetavatele koolikaaslastele, suurepärasele hostfamily‘le ja projekti eestvedajale Kaie Ehrpaisile.

Julgustan kõiki õpetajaid sellistest projektidest osa võtma – maailmas on nii palju, mida avastada ja toredaid inimesi, kellega kohtuda!

Järgmiste tegudeni!

Lisan oma emotsioonid ka piltide näol.

« kohta 2 »

Helis Lall