Alates aprillist asendatakse toidupakkide jagamine distantskoolilõunaga

Seni on distantsõppel õpilased saanud kodus oldud õppepäevade eest toidupaki. Paraku ei ole toidupakkide jagamine möödunud probleemideta. Tarnijad ei jõua populaarsemaid kaubaartikleid õigeaegselt toitlustajani toimetada ja seetõttu tuleb sageli kiirkorras otsida asendustooteid. Lisaks on paljud pered kurtnud, et saadud toidupakkidega on oluliselt kasvanud ka toiduvalmistamisega seotud ajakulu. Näiteks võileiva valmistamiseks tuleb õpilasel viibida köögis kümmekond minutit, sooja toidu valmistamiseks aga pool tundi või rohkemgi. Muret teeb ka see, et nooremad õppijad vajavad seejuures üldjuhul vanema abi, toidunõude pesemisest aga ei taha õpilased midagi kuulda isegi vanemates klassides.

Seetõttu lõpetatakse vallavalitsuse otsusega alates käesolevast kuust toidupakkide jagamine ning õpilaste toitlustamine viiakse sarnaselt õppetööga üle distantsile. Järgmisel nädalal leiavad kõik õpilased oma Teamsi kalendrist Koolilõuna nimelise veebikohtumise. Distantskoolilõunast osa saamiseks on vajalik arvuti või nutiseade ning sisse tuleb logida nissikool.ee meiliaadressiga.

Kooli toitlustaja on lubanud, et distantskoolilõuna veebitundides saavad lapsed tutvuda erinevate riikide rahvustoitudega. Esimene aprilli nädal on pühendatud Aasia toidukultuurile, näiteks esmaspäeval näidatakse õpilastele suši söömist, teisipäeval on eetris tom kha supp ning kolmapäeval täidavad ekraani hõrgud kevadrullid.

Uuenenud MS Teams’i kasutajaliides

Menüüd koostades on arvestatud ka nendega, kes mõnda toiduainet ei talu. Koostöös Microsofti tootearendustiimiga on lisatud Teamsi rakendusse kaamera ja mikrofoni ikoonide kõrvale tähistused gluteeni ja laktoosi menüüst välja lülitamiseks või taimetoidu valimiseks. Lisaportsjoni soovist palume märku anda käetõstmisega. Toidu koostise ja võimalike allergeenide kohta saab lisateavet kirjutades veebitunni vestlusesse.

Toidupakkide arvelt vabanenud summa eest on koolipidajal plaanis hankida distantskoolilõunate läbiviimiseks vajalikke seadmeid. Samuti on alustatud koostööd Eesti tipprestoranidega. Esimesed veebiülekandeid on juba kokku lepitud selliste tuntud toitlustusasutustega nagu Fotografiska, Kolm Sibulat, Snoob ning Ööbiku Gastronoomiatalu.