eKooli kasutajaandmete kontrollimine

Uus õppeaasta on alanud ja seetõttu on taas kord aeg vaadata üle oma eKooli kasutajaandmed. Hiljuti lõpetasid töö hot.ee ja online.ee lõpuga meiliaadressid, mida paljud on kasutanud eKooli konto loomiseks. Kui ka Sina kuulud nende hulka, tuleks oma kasutajaandmete ajakohastamine kindlasti ette võtta. Alljärgnevalt mõned õpetused.

eKooli salasõna on ununenud

Kui salasõna on ununenud, siis tuleks klõpsata Unustasid salasõna? ja tellida uus oma e-posti aadressile. Teine võimalus on kasutada turvalist sisselogimisviisi (ID-kaart, mobiil-ID või Smart-ID) ja vahetada oma profiili alt salasõna ära.

Vaata ka Kuidas taastada oma eKooli kasutaja parooli

E-posti vahetamine

E-posti aadressi muutmiseks logige veebis eKooli ja valige Profiilis -> Isikuandmed leht ja lisage kontaktaadressiks uus e-posti aadress.

• Lisatud e-postkasti tuleb eKooli poolt kiri, milles leiate kinnituslingi. Enne lingile vajutamist palun veenduge, et olete eKoolist välja loginud ja eKooli akna ka sulgenud.
  • Vajutage kinnituslingile ja logige uuesti eKooli (endise kasutajanimega) ning salasõnaga

NB! Kui eKooli poolt ei ole kirja tulnud? Sel juhul Profiil -> Isikuandmed -> ja palun saatke uuesti kinnituskiri. Selle leiate enda uue e-posti aadressi alt.

Profiili lehelt palun  kustutage oma varajasem isiklik e-posti aadress.

Kasutajanime muutmine

Kasutajanime muutmiseks valige Profiilis -> Kasutajakonto seaded.

• Sisestage uus kasutajanimi (sama e-posti aadress, mis on määratud ka e-posti kontaktaadressiks)
  • Sisestatud e-postkasti saadetakse e-kiri.
  • Leidke uue kasutajanimega postkasti saabunud e-kirjast aktiveerimis link. Niimoodi saame kindlad olla, et Teil on õigus seda aadressi kasutada.
  • Peale kirjas oleva lingi kinnitamist ja salasõna sisestamist on kasutajanimi muudetud.

Kui eKooli kasutajanimi on muudetud, on Kasutajakonto seadete lehel muudetud ka Lugemata sõnumite teavituste e-posti aadress.

Kui vanemal siiski tekib takistusi, et ei saa oma e-posti aadressi ja kasutajanime muuta – võimalik eKoolile kirjutada https://contact.ekool.eu.

Vaata ka: Kuidas vahetada e-posti aadressi ja kasutajanime