Info olukorrast koolis

Head koolipereliikmed!

Aitäh, et olete koos meiega kannatlikult teadet oodanud! Täna õhtul saime teada, et ühel meie õpetajal diagnoositi koroona viirus COVID-19.

Terviseameti andmetel on teadaolevalt inimene nakkusohtlik sümptomite ilmnemisel. Õpetajal oli kolmapäeval koolis lühike tööpäev ja koolis tal sümptomeid ei esinenud. Haigestumine leidis aset ööl vastu neljapäeva, alates reede lõunast hakkas tervis paranema ja täna tunneb ta end juba hästi. Tänaseks ei ole keegi koolitöötajatest haigestunud. Juba neljapäeval teostasid meie koristajad põhjaliku puhastuse ja desinfitseerimise.

Palume jälgida oma laste tervist järgmisel kahel nädalal. Vastavalt Terviseameti infole on COVID-19 sümptomid sarnased gripi sümptomitele. Viirus võib põhjustada köha, palavikku ja hingamisraskuseid. Viirus levib peamiselt lähedasel kontaktil nakkuskahtlase inimesega, kellel on nakkusele iseloomuslikud sümptomid, eelkõige köha.

Juhul kui teie lapsel esineb gripile sarnaseid sümptomeid tuleks lähtuda terviseameti juhendist ja võtta ühendust perearstiga, või helistada perearsti nõuandetelefonile 1220 või +372 634 6630 kirjeldada sümptomeid ja öelda, et õpilane on kokku puutunud koroona diagnoosi saanud inimesega.

Ka sümptomite puudumisel palume, et teie lapsed väldiksid rahvarohketes kohtades viibimist. Tasuks läbi mõelda ka see, et ka oma pereringis tuleb üksteist hoida, tuleks läbi mõelda, kas on mõistlik saata lapsed vanavanemate või eakate sugulaste juurde, kes võivad olla vastuvõtlikumad viirusele ja pingele, mida võib tekitada distantsõppel olemine.

Täpsemat infot koroonaviiruse kohta saab lugeda terviseameti lehelt.

Kui vajate abi, milles kool saab nõuandjaks või toeks olla võtke julgelt ühendust. On väga oluline, et inimene ennast ise jälgib ja sümptomite avaldumisel püsib kodus.

Rahulikku meelt meile kõigile ja hoidkem ennast!
Kooli juhtkond