Nissi kool saab koolilauda

Nissi kool saab sel suvel uue juurdeehituse koolilauda näol. Laut ehitatakse vana koolimaja vundamendile ning seal hakkavad elama traditsioonilised taluloomad, kes saavad olulise rolli ka õppetöös ja igapäevases koolielus. Koolijuhi sõnul võimaldab uuendus tutvustada õpilastele loomade eest hoolitsemist ning annab märkimisväärse kokkuhoiu ka kooli eelarvest.

Näiteks asendatakse sügisest koolibussid hobukaarikutega. Nii viibivad lapsed rohkem värskes õhus ning puuduvad kulutused bensiinile. Esimesed testsõidud on tehtud ning õpilaste sõnul on see varasemast palju lõbusam viis hommikul kooli sõita. Ka vanemate rahulolu on kõrge, sest kaarikute testperioodil ärkasid lapsed hommikul ilma tavapärase nurinata ja olid varakult valmis koolikaariku tulekuks.

Koolikaarik hakkab regulaarselt sõitma alates sügisest

Ka aegunud koolikellasüsteem saab peagi uuenduse, sest sügisest asendatakse koolikell kukelauluga. Hetkel käib kukkede treenimine, et nad oskaksid täpselt tunni alguse ajal kireda. Kanade ja lehmade soetamine aga lisab koolitoidu menüüsse tervisliku lisa värskete munade ja piima näol.

Algaval õppeaastal asendub koolikellasüsteem koolikukkede lauluga

Kõige olulisemaks muudatuseks on koolijuhi sõnul stressilammaste kasutusele võtmine. Stressilambad hakkavad koolipäeval viibima klassiruumides. Lapsed saavad neid sööta ja silitada, lisaks mõjuvad armsad loomakesed rahustavalt ning suurendavad õpimotivatsiooni. Samuti aitavad lambad kontrolli all hoida kooli territooriumi rohealad ja see on oluline kokkuhoid muruniitmisteenuse pealt.

Kooli stressilambad mõjuvad rahustavalt ja tõstavad õpimotivatsiooni

Täna on rahvusvaheline naljapäev. Loodame, et artikkel mõjus tujutõstvalt. Naer on terviseks!