Nissis koolil kerkib uus digitaalne õppehoone

Distantsõpe on Nissi koolis hoo sisse saanud ja õpitulemused on päev päevalt paranenud. Nii sündiski otsus, et taolist õppimisviisi jätkatakse ka pärast eriolukorra lõppu. Saue valla toel alustati uue digitaalse õppehoone ehitamist populaarse mängukeskkonna Minecraft uusimas serveris Schoolcraft.

“Minecraft on meie õppijate hulgas alati populaarne olnud ja lapsed tunnevad end plokkidemaailmas koduselt,” sõnas koolidirektor intervjuus Saue Valdurile otsuse tagamaid selgitades. Praegu käib kibekiire seinaplokkide ladumine ning koolijuhi sõnul võib uue hoone valmimist loota juba aprilli lõpuks.

Valmiv koolimaja on välimuselt olemasoleva maja digitaalne koopia. Foto: Nissi kooli pildikogu.

Valmiv koolimaja on välimuselt olemasoleva maja digitaalne koopia, kuid funktsionaalsusi on tänu digivõimalustele märksa rohkemgi. Nii näiteks saab kooli saalis korraldada teemantmõõgavõistlusi või kooliõuel kasvatada suhkruroogu ja teisi Minecraftist tuntud kultuure. Tööõpetuse klassis hakkavad õpilased omandama oskusi uute ehitusplokkide valmistamiseks.

Mõningased muutused ootavad ees ka ainekavasid. Nii loobutakse edaspidi matemaatikas ringi pindala ja ümbermõõdu arvutamisest ning keskendutakse rohkem ruudu ja ristkülikuga seonduvatele arvutustele. Geograafiasse ja loodusõpetusse lisatakse õppeteemad virtuaalsete maailmade ja serverite kohta. Kehalises kasvatuses hakatakse harjutama teleporteerumist. Õpilaste jaoks, kes õigeaegselt ülesandeid ei esita ja õppetöös maha jäävad, lisandub uus hinne “R” ehk “respawn“, mis märgib vajadust aine või õppeaastaga uuesti alustada.

Toitlustusfirma Dailyga on sõlmitud kokkulepe sigade, lehmade, lammaste ja kanade tarnimiseks kooli sööklasse. Koolitoidust üle jäävat materjali (nahka, sulgi jmt) planeeritakse taaskasutada käsitöö klassis koolivormide valmistamiseks. Juba käivad ka läbirääkimised Schoolcrafti liidestamiseks eKooli ja olulisemate e-õppeplatvormidega. Samuti on alustatud õpetajatele Minecrafti stiilis profiilide loomist.