Õpetaja Evelinil täitus esimesed 100 päeva õpetajana

Nissi Põhikool liitus algatusega Alustavat õpetajat toetav kool. Just täna täitus 100 õpetajapäeva meie eesti keele ja kirjanduse õpetajal Evelin Alliksaarel. Hommikul, kui koolipere kogunes esimese korruse fuajeesse teist advendihommikut tähistama, üllatasime õpetaja Evelini õnnesoovidega ning kinkisime talle 100 õpetajapäeva märgi. Lisaks sai Evelin auväärse ülesande süüdata advendiküünlad.

Esimene õpetaja-aasta on eripärane aasta – just siis luuakse eeldused väärtuslikuks õpetajakarjääriks ja õpilaste arengu toetamiseks. Lisaks kujundab see kuvandit õpetajaametist, sest iga värske õpetaja käekäiku näevad lähedalt tema perekond ja sõbrad, õpilastest rääkimata. Täna on õpetajate järelkasvu tagamine Eesti hariduse ja Eesti ühiskonna üks suurimaid väljakutseid.

Algatuse Alustavat õpetajat toetav kool poolt on ellu kutsutud uus traditsioon esimese saja päeva tähistamine ja koostöös tunnustatud teenete- ja ametimärkide tootja Roman Tavastiga on loodud spetsiaalne 100 õpetajapäeva märk.

Märgilt leiab sümbolina meie eesti keele erilise tähe, õpetaja-sõna esimese tähe. Märgis peitub ka number sada, mis loob visuaalse seose Eesti 100. sünnipäevaga, ning lõpmatuse sümbol, mis kannab mõtet, et õpetaja mõjutab igavikku. Märgi loomist toetas projekti “Alustavat õpetajat toetavate koolide koostöövõrgustiku laiendamine: alustavate õpetajate kaasamine ja väärtustamine” vahendusel Euroopa Sotsiaalfond ja Eesti riik.

Nissi koolipere soovib õpetaja Evelinile palju jõudu ja kordaminekuid selles värvikas ja põnevas ametis!

Vaata ka algatuse blogilehte.