Tähistasime turvalise interneti päeva

Turvaline internetikeskkond on väga oluline. Seda näitab hästi ka see, et turvalise interneti päeva tähistatakse aasta-aastalt üha rohkemates riikides. Sel aastal oli neid kokku juba 176. Eestis keskenduti sel aastal kriitilisele mõtlemisele ja valeinfo äratundmisele.

Nissi koolis on olnud traditsiooniks sel päeval külalisi kutsuda. Ülekoolilisi kogunemisi hetkel teha ei saa, kuid üht-teist saab korraldada siiski ka klassiti. Näiteks käisid 6. klassil külas Lääne-Harju noorsoopolitseinik Brita Saar ja Saue valla lastekaitsespetsialist Triin Taal, kes viisid läbi huvitava tunni küberkiusamise teemal. Suur aitäh külalistele!

Kooli haridustehnoloog viis algklassides läbi tunde internetiturvalisuse teemal, sel aastal keskendusime veebis olevale reklaamile. Rääkisime kus reklaame näeb, kes ja milleks neid teeb, kuidas reklaame ära tunda ning kuidas neisse suhtuda.

Suurematele õpilastele olid kooliseintel plakatid, mis kutsusid osalema meemivõistlusel, oma kooli õpilastele loodud nutilahingus ning jagasid nippe sotsiaalmeedia kontode turvaliseks seadistamiseks.

Kes veel soovib meemikonkursist “Päriselu internetis vs kujutlus” osa võtta, siis seda saab teha kuni 24. veebruarini. Rohkem infot leiab siit.