Kopter kooli staadionil ehk Nissi noorte edukas ja aktiivne nädalavahetus

Eelmisel laupäeval võis Riisipere ja Turba aleviku kohal näha tiirutamas ning Nissi kooli staadionil maandumas Ämari lennubaasi helikopterit. Mis oli teoksil? 

9.-11. septembril toimus Riisipere ja Turba piirkonnas Harju maleva Noorte Kotkaste ja Kodutütarde oskusvõistlus „Luureretk 2022“. Retke on korraldatud juba 24 aastat ja oskusvõistluse traditsioon sai toona alguse just sellega, kui Nissi ja Turba kaitseliitlased noortele sellise iseloomuga võistluse korraldasid.

Võistluse start anti reede õhtul kell 23.00 Lehetu külaseltsi väravast. Võistlusrajal tuli läbida koordinaatidega etteantud punktid ja sooritada erinevaid ülesandeid, näiteks lahendada liiklustesti, anda esmaabi, läbida takistusrada, teostada luuret jpm. Raja pikkuseks oli ca 55 km. Rada tuli läbida varjatult ja liikumine suurematel teedel oli keelatud. Seda kontrollisid Wortex airsoft’i klubi liikmed. Vahele jäämise korral tuli loovutada neile elutalong, mida igal võistlejal oli neli. Elutalongi loovutamisel sai võistkond 20 karistuspunkti. Tänu sellele kujunes nii mõnegi võistkonna jaoks rada ligi 80 km pikkuseks. Kõige lühema teekonna valikuga said hakkama Nissi kodutütred, kes saavutasid kodutütarde arvestuses II koha. Nissi Noored Kotkad läbisid 75 km ja saavutasid kotkaste arvestuses sammuti II koha.  

Lõpujooksu Riisipere raudteejaamast Nissi kooli poole alustati kell 8.00 pühapäeva hommikul. Kolmepäevasest võistlusest võtsid osa noored üle kogu Harjumaa. Kodutütarde arvestuses oli esikolmik järgmine: Saue KT, Nissi KT (Lepatriinud), Kurtna KT (Turboseened). Noorte kotkaste esikolmik oli Kuusalu NK (A4), Nissi NK (Nissi Rannakaitse) ja Saue NK. Nissi rühmast osalesid võistlusel Sanna Elisabeth Armilda Ylönen, Liisbet Lehtme, Sandra Melissa Mikk, Anna Hint, Jürgen Lehtme, Darel Grünberg, Orm Jakob Kuusemets ja Paul Peeter Verner.

Täname kõiki kes aitasid üritust läbi viia!

Saue vald, Nissi kool, Nissi ja Turba VPK, Wortex Airsoft, Eesti Donuts OÜ, Printexpress OÜ, Kaitseliit, Naiskodukaitse, Lehetu külaselts, Ämari Lennubaas.