Nissi Põhikool liitus programmiga Liikuma Kutsuv Kool

Head lapsevanemad!

On hea meel teatada, et liitusime Liikuma Kutsuva Kooli programmiga.

Mis ja miks?

Terviseeksperdid soovitavad, et kõik lapsed ja noored vanuses 5–17 aastat peaksid aktiivselt liikuma iga päev vähemat 60 minutit. See on vajalik eeldus nende tervise, arengu ja ka õppimisvõime jaoks. Tänapäeva istuval ajastul ei tule liikumine aga laste jaoks loomulikult, vaid vajab teadlikku suunamist ja soodustamist, muuhulgas ka koolipäevadel. Liikuma Kutsuv Kool tähendab vahetundide korralduse, ainetundide, aga ka koolitee ja koolimaja läbimõtlemist nii, et lapsed saaksid olla võimalikult aktiivsed. Teadusuuringud näitavad, et paremad võimalused koolis liikuda seostuvad suurema koolirõõmu ja paremate õpitulemustega.

Mida programmiga liitumine tähendab?

Liikuma Kutsuva Kooli programmis osaledes hakkame oma koolis liikumisvõimalusi süsteemsemalt planeerima ning parandama. Oleme juba käesoleval õppeaastal fookusesse  seadnud õpilaste tegevused vahetundides. Meil on õue- ja saalivahetunnid, tantsuvahetunnid. Oleme alustanud kooli siseruumide kohandamist ja ümberplaneerimist – nutivaba koridor, mängude (lauatennis, lauajalgpall) koridor, saalis on ronimissein ent väljakutseid jätkub veel. Selle kevade üks eesmärk on ühiselt järgmise aasta plaan läbi mõelda. Olete igati oodatud mõtteid jagama ja kaasa lööma!

Meie kooli Liikuma Kutsuva Kooli põhitiimi veavad:

• Karin Veiler – kontaktisik, koordineerija, inimeseõpetuse õpetaja
  • Annely Ajaots – koolijuht, eestvedaja
  • Mauno Reinmann – huvijuht, tegevuste juht
  • Kurmet Kutti- õpilasesinduse esindaja, mängujuht,
  • Gerly Ragilo –  lapsevanemate esindaja, kaasaja

Meie eesmärk on muuta aktiivsemaks õppetegevus ja lõimida liikumist senisest enam ka ainetundidesse.

Lisainfot leiate Liikuma Kutsuva Kooli veebilehelt www.liikumakutsuvkool.ee.