Testimine enne uue õppeperioodi algust ja tasuta kiirtestid õpilastele

Hea koolipere!

COVID-19 levib aina laiemalt ning kahjuks kasvab nakatumine ka meie haridusasutustes. Et vältida peale vaheaega koolide üldist sulgemist, on oluline tagada, et nakatunud õpilased ja õpetajad püsiksid kodus. Kõige mõjusam vahend on õpilaste ja õpetajate testimine, sest paljud meist põevad haigust ilma märgatavate sümptomiteta.

Soovitame enne õppeperioodi algust kindlasti lapsi (vanemate klasside õpilased saavad seda ise teha) kiirtestiga testida. Testimine on vabatahtlik ja testi tulemust ei pea kooli tulles ette näitama.

Testida võib kodus olemasoleva kiirtestiga, kuid koostöös Saue vallavalitsusega on kõigile soovijatele tagatud kiirtestid, mida on oma koolist võimalik tasuta koju kaasa võtta 27.-29. oktoobrini järgmistel aegadel:

• kolmapäeval kella 9.00-14.00,
  • neljapäeval kella 9.00-14.00 ja 18.00-20.00,
  • reedel kella 9.00-14.00.

On väga soovitav, et ennast testiksid ka need õpilased, kes on vaktsineeritud või viiruse läbi põdenud. Samuti palume eriti tähelepanelik olla vanusegrupis 7 – 12a, sest teiste koolide kogemus näitab, et just selles vanusegrupis on sümptomiteta nakatunute arv kõige suurem.

Kui kiirtest on positiivne, tuleb jääda koju ning teha PCR test. Kui ka see on positiivne, tuleb püsida kodus kuni täieliku tervenemiseni. Kui PCR test on negatiivne, võib jätkata osalemist kontakttundides. Kui peale positiivse kiirtesti tulemuse saamist ennast täiendavalt PCR testiga testida ei soovita, tuleb jääda 10 päevaks eneseisolatsiooni. Oluline on, et haige või haiguskahtlusega laps jääks koju, et seeläbi vältida uusi nakatumisi.

Koos panustades ja viiruse leviku piiramisele kaasa aidates suudame lahti hoida nii haridusasutused kui ühiskonna laiemalt.

Nissi Põhikooli juhtkond