Võtame kokku kooliaasta esimesed 8 nädalat

Hea koolipere!

Esimesed kaheksa koolinädalat on seljataga. Oleme rõõmsad, et need nädalad on olnud sisukad ja õppetöö on laabunud suuremate viperusteta. Meid on pisut kiusanud tavapärased sügisesed viirushaigused. Kuigi Covid-19-sse nakatumise numbrid Eestis aiva kasvavad, oleme siiani õnneks suurematest sekeldustest pääsenud.

Meid on haiguste leviku piiramisel aidanud kindlasti erinevate klasside vaheliste kontaktide vähendamine, tõhus ventilatsioonisüsteem, õpperuumide tuulutamine ja õuevahetunnid. Kindlasti ka see, et kõik meie õpetajad on vaktsineeritud. Oleme tänulikud kõikidele vanematele, kes on aidanud oma lastele selgitada, miks on oluline koolis distantsi hoida ja rohkem vahetundides õues käia ning juba leidnud võimaluse oma pereliikmete vaktsineerimiseks.

Paneme peredele südamele, et ka koolivaheajal perega puhates on oluline rahvarohkete kohtade ja vaktsineerimata vanavanemate külastamise vältimine ning toetame välisreisilt saabunud perede otsust paariks päevaks ettevaatusabinõuna kodusele režiimile jääda. Ka pärast vaheaega jätkame õuevahetundidega. Kuna ilmad on jahedamad, siis tasub kooli naasmise ajaks otsida lastele välja soojemad riided.

Kuu aega tagasi avasime pidulikult Nissi kooli uue staadioni, mis on leidnud laste poolt tihedat kasutust nii sporditundides kui pärast koolipäeva hiliste õhtutundideni välja. Murelikuks teeb aga see, et hommikuti leiame staadionilt sageli märke mokatubaka kasutamisest – tühje pakendeid, kasutatud padjakesi, süljelärakaid…

Pöörame novembris koolis rohkem tähelepanu tervishoiule ning keelatud ainete tarbimise ennetamisele. Olge ka kodus tähelepanelikumad, sest mokatubaka tarvitamine on meie kooli noorte hulgas kasvutrendis. Kooli hoolekogu on võtnud oma õlule vanemate teadlikkuse kasvatamise ning planeerib koolitust teemal, kuidas mokatubaka tarvitamist ära tunda ning kuidas sellega seotud teemadest oma lastega rääkida.

Kosutavat ja tervislikku sügispuhkust!
Nissi Põhikooli juhtkond


Edastame ka Eesti koolijuhtide üleskutse:

Hea õpilane, vanem, sugulane, palun vaktsineeri end!

Eestis tõuseb COVID-19 nakatunute hulk ning haiglad on ülekoormatud. Palun võtame tõsiselt meditsiinitöötajate ja teadlaste argumente ning üleskutset end lasta vaktsineerida! Vaktsineerimine aitab meid ja teisi meie ümber.

Oleme näinud koolis, et õppimine ja õpetamine erilisel moel on olnud vaimselt väga raske ning väsitav nii õpilastele kui õpetajatele. Me oleme kõik viimase pooleteise aasta jooksul tahtnud ju töötada tavalisel moel ja elada tavalist elu.

Meie olemegi pere oma perele, naabrid oma naabritele, kool, küla, linn ja riik.

Leiame palun võimaluse aidata!

Eesti Koolijuhtide Ühendus