Nissis peeti spordipidu ehk Nissi kooli II olümpiamängud

Möödunud reedel lõppes üleeuroopaline spordinädal Nissi kooli jaoks kooliolümpiamängudega. See oli meeleolukas spordipidu, milles osalesid õpilased 4.-9. klassist. Õpilased jagunesid neljaks riigiks, mida juhendasid õpetajatest riigijuhid. Sel korral võistlesid omavahel Zulandia, Emeraldia, Hiijoomaa ja Obsternia.

Ettevalmistused olümpiaks algasid juba mitu nädalat varem. Tiimidel tuli välja mõelda riigi nimi, valmistada lipud ja teha sporditeemaline plakat ning võtta osa spordinädala viktoriinist. Olümpiapäeval koguneti kooli ette ja spordipidu algas lippude lehvides uhke rongkäiguga ümber staadioni. Seejärel peeti kõnet ja anti vanded, heisati olümpia lipp ja süüdati olümpiatuli.

Rinda pisteti põnevatel spordialadel nagu köievedu, liikuv korv, pendel, jalgpall, push-võrkpall, rahvastepall, kõrgus-kaugushüpe, kuuliheide, 300 m tõke, jalgrattakross, vibulaskmine, rinnalt surumine ja sumo. Olümpia lõppes piduliku autasustamisega kooli saalis, kus alade parimad said kaela medalid ning kuulutati välja ülimalt pinevas punktiarvestuses võitjaks jäänud riik. Seekord olid vaid ühepunktilise edumaaga võidukad Hiijoomaa sportlased, kelle riigipeaks oli õpetaja Mariliis.

Kiitus kõikidele tublidele sportlastele, riigijuhtidele ja spordipeo õnnestumisele kaasa aidanud õpetajatele. Oleme tänulikud kehalise kasvatuse õpetaja Andres Elmikule spordipeo korraldamise raske töö eest! Täname Mehis Reinmanni ja NBI Eesti OÜ/PrintExpressi, kes toetasid meie sportlaste olümpiasärkide valmimist! Mängud toimusid Eesti Olümpiaakadeemia rahastuse toel.